غیرمعمولی/قسمت پنجم

غیرمعمولی/قسمت پنجم

ژوئن 16, 2019 0 نوشته: فائزه سجادی

لحظات تلخ به شکل آزاردهنده ای، ملموس و تند تند می گذرند، از این جهت آزاردهنده اند که هیچ اثری از دوست داشتن در آنها باقی نیست! در واقع زن زود به زود تصمیماتش را عوض می کند که این کاریست عبث! هنوز یک شبانه روز هم نشده است که علاقه اش به مرد را از دست داده! ولی جای امیدواری باقیست، چراکه از ابتدا می دانست قطعا دچار تردید خواهد شد .
در واقع به این موضوع فکر کرده بود اگر از مرد بدش آمد یا لااقل نسبت به او احساس خاصی نداشت فقط روی خودش و شیرینیِ گذر از سختیِ لحظاتِ چالش برانگیزِ احساسی تمرکز کند ! فقط این گونه می توان مجددا به حالت لذت بخش دوست داشتن بازگشت !
همانطور که افکارش را در هوا پاک می کند،کتاب را کنار می گذارد. دوست ندارد بواسطه ی بدگویی یک کتاب لعنتی از مسیرش منحرف شود .
در واقع اغلب کتابها همینطور ند ! جوری نوشته شده اند که با ذهن و روان آدم بازی می کنند حتی برخی از آنها که قدیمی ترند انسان را به سمت و سویی سوق می دهند که در این بحث جای اعراب ندارد! و او کتاب را کنار می گذارد چون نمی خواهد خودش را از کاری که روی آن اصرار دارد باز دارد!
مهمترین عامل ایستادگی زن مقابل خود ، خودِ اوست! اما در برخی مواقع عجیب به نظر می رسد که همان عوامل ایستا ، عواملی دوجانبه و یاری رسان و گاه مشوق هم می توانند باشند
نوعی لجبازی در کلیت رفتارهای زن وجود دارد که گاه کمک رسان و گاه مجادله برانگیز است! و خوشبختانه در این مورد خاص(تصمیم گیری بین دو حالت برگشت به فعل دوست داشتن و منصرف شدن از آن) خوب می تواند از مانعی چون خود رد شود!

غذا جا افتاده و وقت سرو کردن اش است .عطر هوس آلود غذا در آشپزخانه پیچیده و همین کافیست که حواس همه جانبه ی زن به سمت و سوی چنان هوس خوش طعمی جلب شود .
عطر یا بو فرق ندارد، هرآنچه شامه ی حساس زن را تحریک کند عامل خاصی در شهوت رانی های او محسوب می شود خواه غذا خواه هر چیز لذت بخش دیگری …

سفره ی ناهار او شامل نصف لیوان نوشابه،بشقاب مزین به غذا همراه تکه های نان جو و پیاله ای ترشیست .
یکی از تغییرات مهمی که طی چند ماه اخیر در زن ایجاد شده ؛ روش صحیح غذا خوردن است .
پیشترها عادت داشت خیلی زود هوس گرسنگی یا تشنگی اش را رفع کند! و در سریعترین زمان ممکن خود را به مرز سیری یا حتی دل زدگی برساند! اما علت این کار چه بود؟ مدت زیادی طول کشید تا فهمید لذت بردن باید عمیق باشد، چراکه لذت هایی که با شتاب پاسخ می گیرند با شتاب هم فروکش می کنند گویی آدمی هیچ لذتی نبرده !
بدینگونه زن از تندخوری دست کشید و به آداب شایسته غذاخوری روی آورد.

البته انسان باید در تمام امور این الگو را در ذهن خود داشته باشد که لذت بردن در هر امری مستلزم درک عمیق از آن رویداد یا فرآیند است و زن خوب می داند بسیار عادات پنهانی در وجود او هستند که ابتدا باید شناخته سپس اصلاح شوند .
خانه در سکوتی محض غرق شده است . کتاب ساکت ، تلفن همراه ساکت، تلویزیون ساکت حتی زن هم ساکت است و این سکوت تاثیر عمیقی بر سرعت غذا خوردن او گذاشته. ممکن است شمردنِ تعدادِ جویدن در هر لقمه کاری عبث به نظر آید اما زن خود را وادار به انجام این کار می کند تا بیشتر طعم لطیف غذا همراه رضایت از طبخ هنرمندانه اش را احساس کند.
خیلی چیزها درون او وجود دارند که بواقع دوست داشتنی هستند کافیست بیشتر به امورات زندگی توجه کند ! و البته فقط توجه کافی نیست .زن می داند پس از شناخت هر پدیده باید در پی تحلیل و سپس واکاوی مسائل ریشه ای آن باشد و دقیقا به همین دلیل بیش از نیم ساعت ادای احترام او به غذا زمان می برد . بیهوده نیست اینکه بین ماندن و نماندن می باید بیشتر تحقیق کند!
گرچه می داند رفتن بزرگترین عادت بد زندگانی اش تلقی می شود! اما لازم‌ است در ارتباط با ماندن صبوری بیشتری به خرج دهد…

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید: